Valašské Hovada
 


    Podporují nás:

    Petyša Sport

    Valachnet

    Bladecon


    Rádi s nimi závodíme:

    Beskyd bike
    Superior Riders
    Valaští bajkeři
    BTR
    Hokor
    Valašští bačové
    Radim Herman
    Horské kola - Marek Kotala

 

Závod na odrážedlech 17. listopadu 2008

Jiřík na startu závodu - klikni pro zvětšení
start závodu - kategorie chlapců 2 - 3 roky

Karolínka při vyhlášení výsledků - klikni pro zvětšení
Karolínka při vyhlášení výsledků
V pondělí 17. listopadu 2008 jsme se spolu se zašovským Orlem spolupodíleli na pořádání závodu na odrážedlech pro děti do 5-ti let, který se konal v Orlovně v Zašové. Již brzy po zahájení prezentace se nám Orlovna zaplnila závodníky a jejich servisních týmů, tedy dětí a jejich rodičů či prarodičů.
Na start závodu, který byl rozdělen do deseti kategorií dle věku a pohlaví, se postavilo celkem 34 odrážedlerů - 21 chlapců a 13 děvčat ze Zašové, Veselé i z blízkého okolí - Zubří, Rožnova, Valašského Meziříčí nebo Kelče. Závodní dráha, která byla vytvořen v prostorách mateřského centra, byla za chvíli plná malých závodníků, kteří před zahájením jednotlivých závodů pilně trénovali.
Jako první se na start postavilo pět kluků do 1,5 roku, kteří měli za úkol absolvovat jeden závodní okruh. Za mohutného povzbuzování diváků, dojel vítězně do cíle Lukášek Křenek, který celý okruh absolvoval sám bez postrkování servisního týmu. Kategorie děvčat v tomto věku nebyla zastoupena.
Jako další nastoupily ke svému závodu tři závodnice ve věku od 1,5 roku do 2 let, na které čekaly dva závodní okruhy. Vítězkou se stala naše závodnice Karolínka Petřeková. Velký souboj proběhl i mezi kluky ve stejné věkové kategorii, kde jako první absolvoval tři závodní okruhy Kubík Pšenica.
Nejpočetněji byla zastoupena kategorie chlapců od 2 do 3 let, kdy se na start postavilo osm závodníků. Po absolvování šesti okruhů projel vítězně cílem Martínek Palacký, jen těsně následován naším závodníkem Jiříkem Daňkem, který doplatil na kolizi po prvním kole. Kategorie stejně starých holek byla taky nejpočetnější, kdy v šestičlenné konkurenci s přehledem a velkým náskokem zvítězila Andulka Balášová.
Velký souboj se strhl také v kategorii kluků 3 - 4 roky, kdy celé pětičlenné startovní pole jelo celý závod pohromadě a vítězství po sedmi okruzích vybojoval Radeček Zahradník.Kategorii stejně starých dívek vyhrála s přehledem Terezka Gašparová.
Vítězem kategorie chlapců 4-5 let se stal Šimon Čaňo a vítězkou stejně starých dívek se stala Iva Kruntorádová.
Každý malý závodník byl po skončení závodu odměněn diplomem, medailí, sladkostí, drobnými dárky a samozřejmě velkým potleskem všech přihlížejících diváků.
V průběhu závodu si mohli zrovna nezávodící děti hrát v prostorách Orlovny s hračkami z mateřského centra nebo se občerstvit v bufetu.
Chtěly bychom tímto poděkovat všem organizátorům a sponzorům, kteří se jakkoliv podíleli na zajištění a organizaci závodu a také všem malým závodníčkům a jejich rodičům za účast.
Táňa Daňková a Lidka Petřeková

Výsledková listina závodu na odrážedlech
 

Webmaster: TD
© 2003 - 2013 Valašské Hovada