Valašské Hovada
 


    Podporují nás:

    Petyša Sport

    Valachnet

    Bladecon


    Rádi s nimi závodíme:

    Beskyd bike
    Superior Riders
    Valaští bajkeři
    BTR
    Hokor
    Valašští bačové
    Radim Herman
    Horské kola - Marek Kotala

 

O týmu Valašské Hovada, náš cyklistický dres

Název "Valašské Hovada" nevznikl sám od sebe ani z našeho podnětu, spíše vychází z našeho životního stylu.

Jak vznikly Valašské Hovada

Někteří naší členové začali jezdit už v roce 1998 a pravidelně se zúčastňovali závodu 24 hodin na horském kole v Zašové. Později se přidávali další a další a tak jsme si v roce 2002 začali říkat "Hafan Bike Team", protože někteří členové dodnes působí v kynologickém kroužku.

Od roku 2003 přestal být název "Hafan Bike Team" aktuální, protože se počet cyklistických nadšenců rozrostl a ne všichni působili v tomhle kynologickém kroužku. Od téhož roku se i dva členové našeho týmu začali pravidelně zúčastňovat i jiných závodů ve Zlínském, Moravskoslezském nebo Olomouckém kraji.

Protože hlavně Zdeňovou předzávodní přípravou i pozávodní regenerací byly vždy cigarety a pivo a ostatní závodníci nám říkali, že jsme hovada a protože jsme to slýchávali čím dál víc, tak jsme si říkali, jestli neuděláme tým hovad. Definitivně vznikl název "Valašské Hovada" den před závodem, když jsme se rozhodovali, jestli pojedeme Oderskou mlýnici, valašské vyšlo už jen z názvu regionu, kde bydlíme.

Valašské Hovada jezdí a jezdí

Celý rok jsme uvažovali o tom, jak by měl vypadat náš dres, aby upoutal na první pohled a hlavně vypovídal o charakteru členů týmu. Dalo nám to hodně práce, ale myslíme si, že snad po roce usilovného přemýšlení a mnoha přeměn návrhu, má náš tým dres, za který se nemusí stydět i na závodech světového formátu.

V současné době má cyklistický tým "Valašské Hovada" šestnáct členů, převážně ze Zašové, kteří se pravidelně scházejí a podnikají společné vyjížďky na MTB kolech po okolních kopcích.


    Předek dresu

Záda dresu

Cyklistické kraťasy


 

Webmaster: TD
© 2003 - 2013 Valašské Hovada