Horské kola - Marek Kotala

24 hodin na horském kole Zašová 19. - 20. 6. 2004

na startu - klikni pro zvětšení
Památeční fotka před startem X. ročníku "24 hodin na horském kole"

Z přihlášení se na tento závod jsme měli kvůli špatnému počasí v letošní sezóně opravdu strach. Po dlouhém rozhodování a vzhledem k tomu, že je to místní závod a že se letos jel údajně poslední ročník, se nakonec přihlásil Robert Daněk a Laďa Petřek. Zdeněk Plandor se přihlásil do nové kategorie vandr určené cykloturistům, která se jela pouze 12 hodin - od 12.00 do 20.00 v sobotu a od 8.00 do 12.00 v neděli.

V sobotu v poledne odstartovalo do závodu ze zašovského náměstí 165 nádšenců. Naše obavy se ale bohužel potvrdily, do 19. hodiny bylo příjemně polojasno a ne moc velke horko, ale pak začalo silně pršet, pršet a pršet. S krátkými přestávkami pršelo až do konce závodu. Silný déšť, bouřka, všude plno bahna a vody, obroušené brzdové špalky, naštěstí ne moc velká zima, ztrpčovaly cyklistům chuť závodit a ubíraly jim síly. Část tratě, převážně sjezdy, se změnily v bahenní lázeň a trať se stala nebezpečnou. Spousta závodníků to zabalila, jen malá část vydržela jezdit celých 24 hodin.

Hovada na startu
Robert projíždí rozmáčenou a blátěnou tratí

V těchto "bahenních podmínkách" ujel Robert 405 km (45 okruhů) a obsadil 6.místo v kategorii mužů do 35. let a Laďa ujel 297 km (33 okruhů) a patří mu 13. místo v té samé kategorii. Zdeňa v kategorii vandr najel 216 km (24 okruhů) a obsadil 3.místo.

Výsledková listina

Zdeňa na stupních vítězů

Další fotografie ze závodu

• Před startem svítilo sluníčko, doufali jsme, že to vydrží celý závod, udělali jsme si pár památečních fotek.

• Na startu bylo spoustu známých lidí, pozdravili jsme známé a obhlédli konkurenci.

• Ze začátku se jezdilo dobře, počasí přálo.

• I konkurenci to jezdilo výborně.

• Občas jsme se i občerstvili, odpočinuli si a protáhli záda.

• Náš servisní tým fungoval spolehlivě.

• Pivo bylo dobře vychlazené a obsluha příjemná, i pořadatelé se snažili pomoci.

• Pak začalo pršet, setmělo se, přibylo převlékacích, osušovacích a zahřívacích přestávek.

• Ráno stále pršelo, ale nálada v týmu byla optimistická, hecovali jsme Zdeňu, kterému se moc do mokrého rána nechtělo.

• I když si o dalším pokračování v závodě Laďa myslel své, nakonec jezdil Robert i on ještě po celý zbytek závodu.

• V něděli v poledne závod skončil, všichni závodníci včetně ralizačního týmu byli špinaví ne jak hovada, ale jak prasata, ale každý byl rád, že závod je u konce a že všichni dojeli do cíle v pořádku.

• Poslední společné foto před vyhlášením výsledků, kde Zdeňa stál na bedně za 3. místo v kategorii vandr, která byla určená cykloturistům.