Horské kola - Marek Kotala

Author Šela Marathon 7. 5. 2005

V sobotu 7. května 2005 jsme odstartovali novou sezónu účastí na Author Šela Marathonu, který se konal na hradě Helfštýně.
Závodu dlouhého 88 km se zúčastnil tentokrát pouze Robert Daněk.
V konkurenci 1027 závodníků a po velkých technických problémech, kdy 3x v průběhu závodu roztrhl řetěz a poslední kilometr do cíle doběhl s řetězem na řídítkách, obsadil celkové 187. místo, v kategorii mužů do 40-ti let skončil 158.

Výsledková listina na oficiálních stránkách závodu

na startu - klikni pro zvětšení
Trasa závodu vedla i skrz hradní nádvoří Helfštýna,
kde byl také cíl.

Další fotografie ze závodu

• Ráno doma se Robert nacpal sladkými nudlemi. Na startu si pak dlouhou chvíli krátil klábosením s Hynkem.

• Na startu se sešla téměř celá maratonská bajkerská špička. Organizatoři závodu se snažili trať závodu vést převážně terénem, asfaltových úseků bylo minimálně. I při výjezdu na hrad vedla velká část tratě po šotolinových chodnících, které lemují příjezdovou komunikaci k hradu.

• Technické zabezpečení a fotografování měla na starosti Táňa, které sem tam vypomáhali Štěrk a Martin.

• Sjezd z hradu po úzkých chodníčcích byl pro divácky velmi atraktivní, diváci si mohli také na hradním nádvoří vyzkoušet spinning nebo shlédnout akrobatické kousky na kolách a skateboardech.

• Vítězem 6. ročníku se stal Jaroslav Kulhavý, který se vloni v létě zúčasnil olympiády v Aténách.
    Robert po závěrečném utíkání do cíle byl se svým výkonem spokojený a v klidu si vychutnával zasloužené pivo. A určitě nebyl sám, kterému se závod líbil a kterému chutnalo pivo.