Horské kola - Marek Kotala

Kelly´s Beskyd Tour Frenštát p/R. 24. 7. 2005

na startu - klikni pro zvětšení
Robert na trati, kterou projel za 6 hodin a 38 minut.

Letošní Kelly´s Beskyd Tour se netradičně konal v neděli 24. července a start i cíl byl ve Frenštátě pod Radhoštěm. Závodilo se na kratší 45-ti km trati a na dlouhé, extrémně náročné, 90-ti km trati s převýšením přes 3 tisíce metrů, která byla zařazena do Českého poháru MTB v marathonech. Robert vybojoval na dlouhé trati, na jejíž start se postavilo spoustu elitních bikerů z celé České repubiky, vynikajicí celkové 55. místo.
Zdeňa, Kuba a Vlasťa se zúčastnili krátkého závodu, kdy Zdeňa skončil celkově na 42., Vlasťa na 121. a Kuba na 122. místě. V soutěži týmů skončili 8.

Viz výsledková listina na oficiálních stránkách závodu.

Další fotografie ze závodu

• Na start dlouhého 90-ti km závodu se postavilo 282 bajkerů a krátkého 45-ti km závodu 307 bajkerů. Peloton dlouhého závodu rozjížděl se svou tatrovkou Karel Loprais.

• Dlouhá trasa připomínala orientační závod, trať byla špatně značená a závodníci bloudili. Bloudění se nevyhnulo ani Robertovi, kdy sjel z trati a ztratil více jak 10 minut. Na trase byla i jedna vrcholová prémie, a to v půlce závodu na Radhošti, kterou vyhrál pozdější vítěz Oldřich Hakl, povzbudit Roberta a podat mu pití přijeli na Radhošť Táňa, Láďa, Peťa a Kelt. Peťa s Keltem jeli Roberta povzbudit i na Martiňák.

• Kuba s Vlasťou odjeli krátký závod pohromadě, nejprve Kuba čekal na Vlasťu, kterému se nevyhnuly zdravotní problémy a pak zase čekal Vlasťa na Kubu, který měl ke konci závodu 2 defekty. Nejvíce spokojený v cíli byl Zdeňa, který měl mimochodem zcela novou image, kdy dojel na 42. místě a spnil si svůj cíl, který si vytyčil před začátkem závodu, že chce skončit do 50. místa. Všichni tři jeli ve stejné kategorii mužů do 40-ti let, ve které Zdeňa skončil 40., Vlasťa 95. a Kuba 96.

• Robert ve své kategorii mužů do 40-ti let obsadil 49. místo a na vítězného Oldu Hakla ztratil hodinu a patnáct minut.

• V cíli se sešli všichni čtyři závodníci, doprovodný tým, který tvořila Táňa s Jitkou, kamarádi, kteří povzbuzovali na trati a další fanoušci Valašských Hovad.