Valašští bačové
    Radim Herman
    Horské kola - Marek Kotala

Silesia Bike Marathon v Opavě 15. 5. 2004

V sobotu 15. května 2004 se dva jezdci cyklistického týmu Valašské hovada, Robert Daněk a Zdeněk Plandor, zúčastnili závodu horských kol Silesia Bike Marathon v Opavě. Na trať dlouhou 65 km se vydalo celkem 406 závodníků a po fantastickém výkonu v obtížném terénu dosáhli oba závodníci skvělého umístění, kdy Zdeněk Plandor obsadil v celkovém hodnocení 26. místo a Robert Daněk 32. místo. Ve své kategorii 18 - 39 let se borci umístili na 19. a 25. místě.

Viz výsledková listina na oficiálních stránkách závodu.

na startu - klikni pro zvětšení
na startu
(klikni pro zvětšení)

Rozhovor se závodníky Valašských hovad po příjezdu do cíle Silesian Bike Marathonu

Zdeněk Plandor - klikni pro zvětšení
Zdeněk Plandor

red.: Tohoto závodu jste se zúčastnili poprvé, jak se vám líbila trať?

Zdeněk Plandor: Závod byl docela obtížný, velká část trati vedla rozbahněným terénem a při celkovém převýšení 1 500 m jsme museli zdolat celkem dvanáct náročných kopců.

red.: Jak jste byli spokojeni s celkovou organizací závodu?

Robert Daněk: Závod byl zorganizován výborně, bezpečný průjezd tratě zajišťovalo množství pořadatelů, počet občerstvovacích stanic na trati i jejich nabídka byla vyhovující, informovanost závodníků a organizace na stratu i v cíli byla také skvělá.

red.: Zúčastníte se i následujícího ročníku Silesia Bike Marathonu?

Zdeněk Plandor: Určitě!

Robert Daněk: Ano, už se tešíme, přijede nás více a zúčastníme se také kategorie soutěžních týmu.

red.: Děkuji za rozhovor.